Projekt florbal

manip_dsc03473

Více o florbalu se dozvíte zde.

Projekt Florbal bez hranic ukončení 2013

Projekt Florbal bez hranic nám umožnil vycestovat a porovnat si sportovní výkonnost se sousedy v přátelském polském městě Prudnik. Navázali jsme výborná přátelství jak mezi dětmi tak mezi dospělími. Nikdy nezapomeneme na velikost hřiště v lukostřelecké hale, kde jsme si poprvé mohli užít hru 5+1. V této mezinárodní lize jsme sehráli 8 turnajů 32 zápasů a vetšinu se nám podařilo vyhrát. Spolupracovali jsme se školami ZŠ a MŠ Karlovice, Gymnázium Prudnik, 3. národní ZŠ Prudnik. V projektu se prostřídalo více než 200 dětí. Poznali jsme památky města Prudnik, muzeum, historický film o založení města, středověkou hradní věž. Užili jsme si společné fandění během ME ve fotbale, pozápasové grilování, zmrzlinu i zápas ve fotbale mezi kategoriemi. Někteří z nás doprovodili polské kamarády na Praděd a Ovčárnu, ukázali jsme našim sousedům Karlovu Studánku, Karlovice. Ubytovali jsme naše polské florbalisty v Andělské Hoře a sehráli s nimi turnaj v basketbale a kopané. Zkrátka nám všem bylo při projektu Florbal bez hranic velmi dobře. Poděkování patří všem kuchařkám, které se staraly o naše žaludky, řidičům, trenérům (K.Kubičíkové,J.Šimůnka, J.Czasche,...), rozhodčím a především organizátorům všech víkendových akcí. Velké poděkování patří M.Šimůnkovi za to, že se za projekt postavil jako manager projektu a J.Šmůnkovi, který tento projekt koordinoval. Děkujeme také vedení partnerské školy ZŠ a MŠ Karlovice v zastoupení s paní M.Brachtlovou. Velkou zásluhu na úspěšném ukončení projektu má také paní Jurečková z pozice účetní projektu. Všem zmíněným patří velké uznání za obětování svého volného času ve prospěch splněných snů mnoha dětí při soutěžních zážitcích s florbalem.

Naše škola si díky spolufinancování mikroprojektu dotovaného z fondů EU pořídila: mantinely, branky, dresy hráčů, hokejky, dresy brankářů s maskami, míčky, počitadlo skóre, 3 trenérské licence a mnoho zkušeností k nezaplacení.

Tento projekt byl finalizován a nyní se čeká na jeho uzavření po schválení všech výdajů z krajského centra v Olomouci. Po té co bude tento projekt uzavřen a finančně dorovnán, existuje zde možnost vytvořit menší pokračující inovovaný projekt ve spolupráci s neziskovou organizací Annaberg o.s.

Také je zde možnost založení florbalového družstva při škole ZŠ Bruntál Jesenická 10, která by udávala nový směr bruntálského florbalu v okresních a krajských soutěžích.

Velké poděkování patří také zřizovateli naší školy MU Bruntál, panu starostovi Ing. P.Rysovi, MBA. a jeho zastupitelům a radním.

Děkujeme

 

 

Florbal bez hranic

Projekt „Florbal bez hranic“ při ZŠ Bruntál Jesenická 10

 

„ Florbal bez hranic“ je název projektu pořádaného ZŠ Bruntál, Jesenická 10, pod záštitou fondů Evropské unie pro příhraniční spolupráci v rámci mikroprojektů Euroregionu Praděd CZ/PL 2007-2013.


Projekt vznikl na základě podnětu Mgr. Jakuba Šimůnka a vedení ZŠ Jesenická za podpory představitelů města jakožto partnerů polského města Prudniku. V rámci tohoto projektu ve školním roce 2011/12 proběhlo a stále ještě probíhá osm turnajových utkání ve florbale, a to střídavě na polské straně, tj. v Prudniku, a na české straně v Bruntále na ZŠ Jesenická a v Karlovicích při MŠ a ZŠ Karlovice, která je také partnerem projektu.

Projektu Florbal bez hranic se účastní 96 dětí, mladší kategorie je určena pro žáky ze třetího až šestého ročníku a starší kategorie pro šestý až devátý ročník. Projekt se týká žáků těchto škol: ZŠ PSP nr 3 Prudnik, gymnázium PG2 Prudnik, Sportovní klub UKS Ctwórka , ZŠ a MŠ Karlovice a ZŠ Bruntál, Jesenická 10 jako nositel projektu. Zmíněné školy se pravidelně setkávají v turnajích a zápasech každého s každým. Dosažené výsledky se zapisují do společné tabulky ligy a budou vyhodnoceny na závěr v Prudniku dne 17.6.2012 při posledním, v pořadí sedmém setkání. Za zmínku stojí poslední dvě setkání, která se konají vždy v obou víkendových dnech a jsou organizovány trenéry tak, aby se děti z obou zemí měly možnost seznámit s historií a blízkým okolím města, ve kterém turnaj probíhá.

Jedním z dílčích cílů projektu Florbal bez hranic byla také organizace školení trenérů florbalu v našem regionu. Toto školení trenérů se konalo ve dnech 13.-15.4.2012 na ZŠ Bruntál, Jesenická 10 a vedoucí florbalových kroužků (většinou učitelé) zde mohli získat licenci trenéra florbalu „D“ a „C“ pod záštitou ČFbÚ. Toto školení za ČFbÚ vedl skutečný odborník - ve florbalovém světě známý trenér Jaroslav Marks, hlavní trenér Slovenského národního družstva žen. Touto cestou bych chtěl panu Marksovi poděkovat za výborný přístup a poznatky předané během školení, kterého se účastnilo bohužel pouhých 8 trenérů. Naše poděkování také směřuje k organizaci AŠSK a panu Tomáši Veselému do Prahy, který školení organizačně zabezpečil společně s panem Šimůnkem ml.

Závěrem zbývá jen dodat, že 16.-17.6.2012 proběhne poslední florbalové klání v polském Prudniku, bohužel zrovna v den oslav města Bruntálu. Přesto Vás zveme k návštěvě této akce v hale tamního lukostřeleckého oddílu v Prudniku v neděli od 13:00 do 17.00 hod.

Shodou okolností bude v sobotu 16.6.2012 probíhat také zápas Eura 2012 ve fotbale mezi Polskem a Českem. Přejeme oběma českým reprezentacím: Hodně štěstí v Polsku!

Mgr. Jakub Šimůnek

Koordinátor projektu

 

Florbal bez hranic - foto

Florbal bez hranic

 

Foto Florbal bez hranic

 

Florbal bez hranic 18.2.2012 Prudnik

Florbal bez hranic 18.2.2012 Prudnik

Florbal bez hranic

Projekt Florbal bez hranic úspěšně pokračuje a naše děti jely tentokrát do polského partnerského města Prudnik. Společně s námi jeli naši skvělí partneři i soupeři z MŠ a ZŠ Karlovice. Na plánu dne byl turnaj, kdy hrála všechna družstva proti sobě v tabulce v hrací době 2 x 10 minut.  Odjezd byl opět brzy v 7.00 v sobotu 18.2.2012 a návrat v 17.00 hod. Hala v Prudniku má skvělé parametry a umožňuje krásné akce v plné sestavě 5+1 hráč. Škoda, že takové podmínky nemáme v Bruntále, protože bychom  mohli hrát i registrovanou soutěž pod svazem ČFbU. Naše sestava dětí nebyla sice kompletní, bylo nás méně v mladší i starší kategorii, ale díky tomu, že se hrálo jen na jednom hřišti, mohly si děti dostatečně odpočinout mezi zápasy. Naši hráči jak v mladším, tak starším družstvu opět nezaváhali a prodali své dovednosti naplno. Všechna družstva jsme porazili a zvítězili v obou kategoriích. V některých zápasech jsme nadělili soupeři i dvouciferné skóre, jak můžete vidět v tabulce výsledků.  Fotografie ze zápasu najdete v galerii florbal aktivity na našich stránkách. Všem hráčům děkuji za předvedený zodpovědný výkon a těším se k odvetným utkáním ve velkém setkání proti Opoli, ZŠ Okružní, Břidličné, Rudnikám a Prudniku u nás v Bruntále asi 24.3.2012.

IMAG0455 IMAG0468


 
Zpvávy
Projekt Vzájemně sdílíme partnerství...
Informace
Partnerské weby
 • Základní škola Bruntál, Cihelní 6
 • Základní škola Bruntál, Okružní 38
 • SPŠ Bruntál
 • Gymnázium, Bruntál, příspěvková organizace
 • Obchodní akademie Bruntál
 • Pedagogicko-psychologicka poradna, Bruntál
 • Pilotní škola kin-ballu
 • Čtení pomáhá
 • FCB Panteři
 • Ekoškola
 • Jaro ožívá
 • Les ve škole
 • Ovoce do škol
 • Zdravá pětka
 • ZŠ Petrin
 • ZŠ a MŠ Andělská Hora