Volejbal

Termíny tréninků:  Pondělí: 14:00 - 15:30 ; Čtvrtek: 14:00 - 16:00

Okresní volejbalová liga žáků pokračuje

V sobotu 15. února se v Bruntále uskutečnilo 3. kolo okresní volejbalové ligy smíšených družstev základních škol okresu Bruntál. Turnaje se zúčastnilo 7 družstev ze šesti základních škol našeho okresu. Pořádající školou bylo Gymnázium Bruntál, které připravilo pro všechna družstva skutečný volejbalový svátek. Na třech hřištích současně byla odehrána všechna utkání systémem každý s každým. Velkým přínosem byl příjezd družstva ze ZŠ  Vrbno pod Pradědem, které se v letošním ročníku zúčastnilo turnaje poprvé a obsadilo v turnaji krásné 3. místo. V utkání o 2. místo toto družstvo nestačilo na hráče z Rýmařova a prohrálo 2:0 na sety.  1. místo po zásluze získalo doposud neporažené družstvo celé soutěže, družstvo ze ZŠ Bruntál z Jesenické ulice, které prohrálo pouze jeden set v utkání s družstvem z Vrbna pod Pradědem.

Úroveň všech utkání byla rostoucí a výsledky vyrovnané. O vítězi často rozhodovaly až poslední míče v setech.  Všichni hráči předvedli hodně z volejbalového umění, které se jim již podařilo osvojit.

Tým pořadatele turnaje z Gymnázia v Bruntále pod vedením Olgy Grenarové si tak zaslouží velké poděkování za skvělou organizaci a hráči všech družstev za předvedenou hru. Současně je potěšitelné, že volejbal se dostává i do podvědomí bruntálské veřejnosti, o čemž svědčí i zvyšující se počet diváků, kteří přišli svá družstva povzbudit. Odměnou jim bylo vlastní poznání, že mládežnický volejbal v okrese Bruntále je stále na vyšší úrovni.  Právě tato skutečnost je zároveň tou nejlepší odměnou pro všechny trenéry, bez kterých by takovéto akce vznikat nemohly.

1. ZŠ Bruntál, Jesenická 10 25 bodů
2. Gymnázium Bruntál 15 bodů
3. ZŠ Rýmařov 13 bodů
4. ZŠ Krnov 7 bodů
5. ZŠ Vrbno pod Pradědem 6 bodů
6. Gymnázium Krnov 4 body

Vítězové 3. kola byli opět ze ZŠ Bruntál, Jesenická 10. Zleva: Monika Jošková, Eliška Kulašová, Veronika Černotová, Daniela Drescherová, Jiří Strouhal, Pavlína Loučková, Anežka Pavlíčková, Jan Pavelka, Jakub Šofranko

Mladí volejbalisté z Bruntálu zahájili úspěšně

V sobotu 14. 12. se v nové sportovní hale při Základní škole na Janáčkově náměstí  uskutečnilo 2. kolo okresní volejbalové ligy smíšených družstev žáků ZŠ. Do turnaje se přihlásilo 8 družstev, což byl prozatím rekordní počet. Vzhledem ke skutečnosti, že v nové sportovní hale je možno hrát na třech  hřištích současně, byl turnaj odehrán systémem každý s každým na 2 hrané zkrácené sety do 20 bodů. Kromě tradičních účastníků volejbalové ligy ze ZŠ Bruntál z Jesenické ulice, Gymnázia Bruntál, ZŠ Rýmařov, Gymnázia Krnov postavil do turnaje pořádající ZŠ Krnov Janáčkovo náměstí družstva tři a jedno družstvo navíc postavilo i  Gymnázium Bruntál.

Favoritem turnaje bylo družstvo žáků ze ZŠ Bruntál Jesenická 10. Přijelo sice jen se šesti hráči, ale za to s těmi nejzkušenějšími. Již od prvního utkání bylo jasné, že pokud nedojde ke zranění některého z hráčů nebo nenastanou jiné nepředvídatelné okolnosti, bude o vítězi rozhodnuto. A také bylo. Žádnému z družstev se nepodařilo nad tímto družstvem vyhrát ani jeden set a po zásluze žáci ze ZŠ Bruntál Jesenická 10 obhájili prvenství z prvního kola letošní  okresní volejbalové soutěže.

O druhé místo na turnaji byl již sveden litý boj mezi družstvy žáků z Gymnázia Bruntál a ZŠ Rýmařov.  Koncovku obou setů lépe zvládli hráči z Bruntálu a zaslouženě se umístili na krásném druhém místě. Družstvům z Krnova se herně příliš nedařilo, O to větší poděkování jim však patří za skvělou organizaci turnaje. Pro všechny účastníky turnaje bylo potěšením si zahrát v tak krásné a moderní sportovní hale, kterou se město Krnov může pyšnit.

Současně s okresní volejbalovou ligou hrají nejlepší mladé volejbalistky z Bruntálu i krajskou volejbalovou soutěž organizovanou Českým volejbalovým svazem. I v této soutěži se hráčkám z Bruntálu daří.  Vítězstvím na posledním turnaji soutěže postoupily mezi 15 nejlepších družstev kraje, se kterými budou moci poměřit své volejbalové dovednosti již  12. ledna na prvním turnaji nového roku 2014. Přejme jim, ať ten příští kalendářní rok je alespoň stejně tak úspěšný, jak konec toho, který právě končí.

Okresní volejbalová liga 2014 zahájena u nás vítězstvím

V sobotu 23. listopadu se na ZŠ v Bruntále na Jesenické ulici sešlo 5 ze šesti přihlášených družstev žáků základních škol a osmiletých gymnázií, aby zahájila prvním turnajem 3. ročník okresní volejbalové ligy smíšených družstev. Celá soutěž je organizována formou šesti turnajů pořádaných vždy v místě jednoho z účastníků.

První turnaj zorganizoval obhájce loňského ročníku soutěže, družstvo ze ZŠ Bruntál, Jesenická 10. Kromě pořadatelů se turnaje zúčastnila družstva z  Gymnázia Bruntál, Gymnázia Krnov, ZŠ Krnov Janáčkovo náměstí 5 a z  Rýmařova. Přestože po loňském odchodu absolventů těchto škol účastníci soutěže avizovali, že neočekávají kvalitní volejbal, skutečnost byla jiná. Již od prvního utkání byla úroveň hry všech účastníků velmi vysoká a atmosféra jednotlivých utkání vynikající. Hráči všech družstev předvedli, že se za krátký čas, který v tomto školním roce trénují, na turnaj velmi dobře připravili.  Vidět mladé volejbalisty, jak  se volejbalem baví a vzájemně se povzbuzují, je tou nejlepší odměnou pro všechny trenéry i pořadatele turnajů, které mohou dostat bez ohledu na konečné umístění, kterého jednotlivá družstva dosáhla.  Poděkování tak patří nejen organizátorům, ale také všem zúčastněným družstvům, která si slíbila, že se již 14. prosince potkají na dalším turnaji, tentokrát v Krnově.

Výsledná tabulka po 1. kole je následující:

1. ZŠ Bruntál Jesenická 10                    8 bodů
  2. Gymnázium Bruntál                            6 bodů
  3. Rýmařov                                                3 body
  4. ZŠ Krnov Janáčkovo náměstí           2 body

Volejbalový turnaj SŠ a ZŠ

V pondělí  18. 11. a ve čtvrtek 21. 11. se naši mladí volejbalisté zúčastnili volejbalových turnajů, na kterých se utkali se studenty středních škol. V utkáních s o 2 až 3 roky staršími žáky se neztratili.  Naši kluci v pondělí a naše holky  ve čtvrtek obsadili na turnajích krásná 3. místa.

Všem mladým volejbalistům děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a přejeme další  úspěchy a příjemné chvíle strávené při volejbale.

Okresní volejbalová liga 2013

Nejlepší volejbalisté okresu jsou z naší školy

V neděli 2. června se v Bruntále uskutečnil poslední z pěti turnajů okresní volejbalové ligy žáků našeho okresu. Turnaje se zúčastnilo, jako už tradičně, 5 družstev. Družstvo složené ze žáků  ZŠ Rýmařov, ZŠ Vrbno pod Pradědem, ZŠ Krnov Janáčkovo náměstí, Gymnázia Bruntál a ZŠ Bruntál z Jesenické ulice.

Po předposledním kole ligy nebyly naděje na celkové vítězství družstva z Bruntálu  příliš velké. V průběžném pořadí mu patřilo až 3. místo a na vedoucí tým z Vrbna pod Pradědem ztrácelo 3 body, na družstvo z Rýmařova 1 bod.  Situace se pro žáky ze ZŠ v Bruntále ještě více zkomplikovala po tom, co ztratili jeden drahocenný bod hned v prvním utkání, ve kterém remizovali se stále se zlepšujícím družstvem žáků Gymnázia Bruntál. Paradoxně to bylo ale opět družstvo Gymnázia, které našim žákům vrátilo naději na vítězství tím, že ve svém dalším utkání remizovalo také s družstvem z Rýmařova.

Družstvo z  Vrbna pod Pradědem přijelo na poslední turnaj v oslabené sestavě a na rozehraná družstva ostatních škol příliš nestačilo. Jedno vítězství, kterého na turnaji dosáhlo, jim v celkovém součtu bodů postačilo pouze na 3 místo. O první místo na turnaji i celé ligy se tak ve svém vzájemném utkání utkala družstva ze ZŠ Bruntál a ZŠ Rýmařov. Obě družstva hned od počátku utkání nasadila do hry své nejlepší hráče. Hra byla velmi vyrovnaná, plná pěkných volejbalových momentů. O vítězství v utkání nakonec rozhodovala vyšší psychická odolnost hráčů z Bruntálu, kteří podporováni domácím publikem oba sety vyhráli a po zásluze si za předvedený výkon i  přátelskou atmosféru v týmu  1. místo na turnaji i celkově zasloužili.