Velikonoce na zámku

V sobotu 12. 4. 2014 vystoupil pěvecký sbor Písnička s pásmem „Jarní písně“ na nádvoří bruntálského zámku.

V programu zazněly písně Schu wi du wi, lidová píseň Teče voda, píseň Pavla Nováka Velikonoce a umělé písně Chválím tě, země má a Šaty dělaj člověka. Děti zpívaly s chutí a radostí a podaly velmi pěkný výkon.

Návštěvníci velikonočních zámeckých trhů si spolu s námi užili nejen příjemné slunečné počasí, vyslechli jarní a velikonoční písně, básně a říkadla, ale také navštívili tradičně vyzdobené stánky a ochutnali nejrůznější velikonoční dobroty.

Pohodová a příjemná jarní atmosféra všem připomněla, že svátky jara se již blíží. Přejeme všem krásné a pohodové Velikonoce!

 

Vánoční koncerty Písničky

Ve čtvrtek 12. 12. 2013 se pěvecký sbor Písnička představil pásmem „Vánočních písní a koled“ na bruntálském náměstí a v sobotu 14. 12. 2013 si Písnička zazpívala na nádvoří bruntálského zámku.

V programech zazněly  písně Jdou  zástupy věrných, kánony Dej Bůh štěstí a Zvonky, dále lidové koledy K Ježíškovi do betléma, Den přeslavný a na závěr vznešená koleda Narodil se Kristus pán.

Slavnostní výzdoba, vánoční hudba, rozsvícený stromeček a vůně vánočního cukroví, to vše návštěvníkům připomnělo, že Vánoce se nezadržitelně blíží.

Krásné Vánoce, Bohatého Ježíška, hodně zdraví, lásky, štěstíčka. To Vám všem přeje pěvecký sbor Písnička!

 

„Písnička“ ve školním roce 2013/2014

Zájmový útvar „Písnička“ má na naší škole již dlouholetou tradici.

V letošním školním roce jej navštěvuje celkem 34 zpěváčků z 2. až 9. třídy, kteří mají chuť si zazpívat a zpěv jim přináší radost a dobrou náladu. Těší nás, že zkoušek se účastní i naší bývalí žáci, kteří již studují na středních školách a patří mezi naše stálice a opory. Zkoušky probíhají každé pondělí odpoledne od 14:00 do 14:45 hodin v učebně hudební výchovy na druhém stupni.

Děti jsou vedeny k aktivnímu zpěvu, na základě dechových, hlasových, rytmických a melodických cvičení rozvíjejí své rytmické a melodické cítění, hlas, hudební paměť, hudební představivost a estetické cítění.

Připravujeme opravdu pestrý repertoár - české vánoční písně a koledy, písničky z dětských pohádek, filmů a muzikálů, umělé písně z repertoáru českých i zahraničních skladatelů, lidové písně a kánony.

V letošním školním roce se Písnička poprvé představila na již IX. ročníku „Veletrhu zdraví a sociálních služeb“, který se konal v sobotu 14. září ve Společenském domě v Bruntále.

V úvodu celého dopoledne vystoupil pěvecký sbor Písnička ve společném pásmu s flétnovým souborem naší školy. V programu zazněly písně Den jako malovaný, veselé kánony Dumla, dumla, Jepo i tai tai a píseň Petra Skoumala - Kolik je na světě věcí. Naši malí flétnisté zahráli písně - Šel tudy, Pásla ovečky, Sil jsem proso a Anička školačka.

Zpěváčci i flétnisté si zaslouží velkou pochvalu, protože podali výborný výkon a vzorně reprezentovali naši školu!

A protože se pomaloučku blíží zima a s ní i čas vánoční, pilně se připravujeme i my. S pásmem „Vánoční písně a koledy“ Písnička vystoupí v prosinci na vánočních koncertech: „Vánoce na bruntálském zámku“, „Vánoce na bruntálském náměstí“ a na „Vánočním jarmarku“ naší školy.

Druhá polovina školního roku bude věnována přípravě pásma „Dětských a jarních písní“, se kterým vystoupime v březnu v programu „Velikonoce na bruntálském zámku“ a v dubnu na „Jarním koncertu“ ve Vrbně pod Pradědem.

Završením naší celoroční práce bude účast na celostátní přehlídce pěveckých sborů v Moravské Třebové - „Moravskotřebovské arkády“, na kterou se vždy moc těšíme.

A to je o nás zatím vše. Srdečně Vás zveme na naše koncerty a vystoupení a pokud je zmeškáte, nebuďte smutní, fotografie a další zajímavosti z našich vystoupení naleznete vždy na stránkách naší školy.

 

Veletrh zdraví a sociálních služeb

V sobotu 14. září 2013 se ve Společenském domě v Bruntále konal již IX. ročník Veletrhu zdraví a sociálních služeb.

V úvodu celého dopoledne se představil pěvecký sbor Písnička ve společném pásmu s flétnovým souborem naší školy. V programu zazněly písně Den jako malovaný, veselé kánony Dumla, dumla, Jepo i tai tai a píseň Petra Skoumala  Kolik je na světě věcí.

Naši malí flétnisté se představili lidovými písněmi Šel tudy, Pásla ovečky, Sil jsem proso, Na tý louce a veselou písní  Alenka školačka.

Zpěváčci i flétnisté podali výborný výkon a vzorně reprezentovali naši školu.

 

Vánoční vystoupení pěveckého sboru Písnička

Ve čtvrtek 13. prosince vystoupil pěvecký sbor Písnička s pásmem vánočních písní a koled na bruntálském náměstí v programu „Setkání pod vánočním stromem“ . V sobotu 15. prosince vystoupil podruhé, tentokrát na nádvoří bruntálského zámku v programu „Vánoce na bruntálském zámku“.

Pěvecký sbor se představil kánony Dona nobis, Glória, lidovými koledami Štěstí zdraví, Štědrej večer nastal, Z jedné strany chvojka. Dále zazněla píseň Chtíc, aby spal od Adama Václava Michny z Otradovic, vánoční píseň Bílej slon a Sláva jsou tu vánoce.

Sóla si zazpívaly Natálie Dočková, Kristýna Ondruchová a Františka Přecechtělová. Pásmo básní zarecitovali žáci ze III.B.

Celý program byl podmalován doprovodem elektrických kláves a orffových nástrojů.

Spokojené úsměvy na tvářích posluchačů , bouřlivý potlesk publika a drobné vánoční pamsky byly tou největší odměnou za výborný výkon našich zpěváčků, kteří to v mrazivém počasí neměli vůbec jednoduché.

A jak to našim zpěváčkům slušelo v nových kostýmech můžete posoudit na následujících fotografiích!

Krásné a klidné vánoce Vám všem přeje Písnička!

 
Více článků...
Zpvávy
Projekt Vzájemně sdílíme partnerství...
Informace
Partnerské weby
 • Základní škola Bruntál, Cihelní 6
 • Základní škola Bruntál, Okružní 38
 • SPŠ Bruntál
 • Gymnázium, Bruntál, příspěvková organizace
 • Obchodní akademie Bruntál
 • Pedagogicko-psychologicka poradna, Bruntál
 • Pilotní škola kin-ballu
 • Čtení pomáhá
 • FCB Panteři
 • Ekoškola
 • Jaro ožívá
 • Les ve škole
 • Ovoce do škol
 • Zdravá pětka
 • ZŠ Petrin
 • ZŠ a MŠ Andělská Hora